Γεννήθηκε και μεγάλωσε στην Αθήνα.
Το 1987 απέκτησε πτυχίο της Σχολής Διοίκησης και Οικονομίας του Τ.Ε.Ι Θεσσαλονίκης και το 1994 απέκτησε πτυχίο Συντήρησης Αρχαιοτήτων και Έργων Τέχνης του Τ.Ε.Ι Αθήνας, επάγγελμα με το οποίο και ασχολήθηκε.
Από το 1994 έως το 2000 υπηρέτησε στην Αναστήλωση Μνημείων Ακροπόλεως και συγκεκριμένα, στην ομάδα Συντήρησης του Παρθενώνα.
Από το 2000 έως το 2013 υπηρέτησε από θέση ευθύνης, στη Διεύθυνση Συντήρησης Αρχαίων και Νεότερων Μνημείων του Υπουργείου Πολιτισμού, εκπονώντας πλήθος μελετών και αναλαμβάνοντας την επίβλεψη, σε πολλά μνημεία ανά την Ελλάδα, για την υλοποίηση συγχρηματοδοτούμενων κοινοτικών έργων (ΕΣΠΑ).
Υπήρξε συνεργάτιδα της ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕΤΡΟ, για τη συντήρηση αρχαιοτήτων που αποκαλύφθηκαν κατά την κατασκευή του μετρό Αθήνας.
Έχει λάβει μέρος με ανακοινώσεις σε Διεθνή Συνέδρια, ενώ άρθρα και μελέτες της για την Συντήρηση των Μνημείων έχουν δημοσιευθεί σε επιστημονικά περιοδικά. Είναι μέλος διεθνών οργανισμών για την Αναστήλωση Μνημείων (Διεθνούς και Ελληνικού Τμήματος του IIC, Διεθνούς ICCM).
Σήμερα, ασχολείται με την συγγραφή έργων με περιεχόμενο την Συντήρηση και Διατήρηση της Πολιτιστικής μας Κληρονομιάς και συμμετέχει σε κοινωνικές δράσεις για την στήριξη των Ατόμων με Αναπηρία.