Γεννήθηκε στο Περιστέρι πριν από 60 χρόνια. Έπρεπε λοιπόν να γίνει ψυκτικός αλλά έγινε μηχανολόγος.
Πιστεύει ότι οι ιδιότητες των ανθρώπων μικρή σημασία έχουν, μπροστά σε αυτά που λένε και κυρίως κάνουν.
Τα προβλήματα που μας απασχολούν δείχνουν να είναι ίδια, οι λύσεις δεν είναι. Γι’ αυτό και δεν έχουν όλοι τις ίδιες προτεραιότητες. Αν στο επίκεντρο αυτών των λύσεων βρίσκονται οι
άνθρωποι και όχι τα λογιστικά φύλλα, βρισκόμαστε στο σωστό δρόμο.
Είναι από τα ιδρυτικά μέλη της παράταξης ‘’ΕΜΕΙΣ Η ΠΟΛΗ ΜΑΣ’’ στην Παλλήνη την οποία θεωρεί υπόδειγμα συλλογικής προσπάθειας σε επίπεδο αυτοδιοίκησης και είναι περήφανος
που υπήρξε μέλος της και εκλεγμένος στο τοπικό Συμβούλιο Παλλήνης το 2019.
Προσπαθεί να έρθουν στο επίκεντρο της συζήτησης, τα ουσιαστικά όχι τα εύκολα και να γίνουν πράξη τα χρήσιμα, όχι τα δημοφιλή.
Είναι απαραίτητο να διώξουμε τη σκόνη της απάθειας και της ανάθεσης, για να ανακαλύψουμε ξανά την ομορφιά της συλλογικότητας και της συμμετοχής σε όσα καθορίζουν τη ζωή μας.